KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA -ERP

Ana Sayfa / Hizmetlerimiz / KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA -ERP

 

Kurumsal kaynak planlaması ya da işletme kaynak planlaması (Enterprise Resource Planning - ERP), işletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel addır. Kurumsal kaynak planlaması sistemleri, bir işletmenin tüm veri ve işlemlerini bir araya getirmeye veya bir araya getirilmesine yardımcı olmaya çalışan ve genelde kullanımı kolay olan sistemlerdir. Klasik bir KKP yazılımı işlem yapabilmek için bilgisayarın çeşitli yazılım ve donanımlarını kullanır.

Kurumsal kaynak planlaması anlam olarak, işletmenin tüm kaynaklarının birleştirilip, verimli olarak kullanılması için tasarlanmış sistemlere denmektedir.Üretimden dağıtıma, nakit giriş çıkışlarından maliyet hesaplarına, maaş bordrolarından müşteri sözleşmelerine kadar işletmenin döngüsü içinde olan tüm süreçler basit ve kullanışlı bir biçimde tek bir veritabanı üzerinde toparlanmaktadır.

KKP sistemlerine daha yakından bakacak olursak, en önemli gerekliliğin bir işletmenin tüm bakış açılarındaki her verinin, birleştirilmesi olduğunu görürüz. KKP sistemleri bunu sağlamak için, işletmenin çeşitli iş faaliyetlerini ele alan birçok yazılım modülünü tek bir veritabanı altında çalıştırmaktadır.

Günümüzde küçük ölçekli firmalardan dünyaca ünlü büyük kuruluşlara kadar hemen hemen herkes bu tarz yazılımları kullanmaya çalışmaktadır.Ancak özelleştirilmeyen ve bir standart halinde sunulan KKP yazılımları müşterilerin ve firmaların ihtiyaçlarını tam manasıyla karşılamamaktadır.Kendilerine uygun olan modüller ya bu yazılmlarda kullanımı zor şekilde bulunmakta ya da bulunmamaktadır.

İşte tam da bu noktada ABG Teknoloji yere basan öngörüler ve alanında uzman ekibiyle işletmenizin yanındadır.Üniversiteyle organik bağları devam eden şirketimiz bilimsel yöntemler ve tecrübe ile ihtiyaçlarınızı tespit etmekte ve süreçlerinizi kolaylaştırarak işinizi daha kolay büyütmenize yardımcı olmaktadır.

Unutulmamalıdır ki her işletme insanlar gibi kendine has bir yaşam döngüsü içerisindedir ve bu sebeple kendine has yazılımlar kullanmalıdır.

İşinizi kullanımı kolay ve katma değeri yüksek bir yazılımla desteklemek isterseniz ABG Teknoloji ailesi olarak sizlerle görüşmekten memnuniyet duyarız.