WEB TASARIM

Ana Sayfa / Hizmetlerimiz / WEB TASARIM

ABG TEKNOLOJİ olarak; kurumsal kimliğinizi yansıtan, ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılayan, profesyonel görünüşlü, işlevsel, kullanıcı dostu ve arama motoru dostu web sayfaları üretmekteyiz. Web sitenize gelen ziyaretçilerin, sayfalarınızda rahat ve kolayca dolaşabilmelerini sağlamak, ayrıca sayfalarınızın arama motorlarınca kolay anlaşılabilir olması önem gösterdiğimiz özelliklerin başında gelmektedir.

Kurumsal Web Sitenizi Tasarlarken...

İlk aşamada konusunda uzman ekibimiz sizinle birlikte çalışarak arzu ettiğiniz projeyle ilgili fikirlerinizi alarak çeşitli adımlardan oluşan çalışmalara başlar. Proje bitimine kadarda birlikte çalışmayı sürdürerek istediğiniz sonucu almayı garanti ediyoruz.

Kurumsal Web Tasarımı'nda Neler Olmalıdır?

  • Özgün, kreatif ve kurumunuzu yansıtan ve tamamlayan bir çalışma olmalıdır.
  • Web Tasarım günümüzün standartlarını (W3C) ve modern trendlerini yansıtmalıdır.
  • Web siteniz, hızlı, işlevsel, ziyaretçileriniz açısından kullanımı kolay olmalıdır.
  • Siteniz arama motorlarına uyumlu ve arama motorlarınca kolay anlaşılır olmalıdır.
  • Web siteniz tüm web browserlardan aynı şekilde sorunsuz görüntülenebilmeli.
  • Web siteniz mobil platformlardan rahatça ziyaret edilebilmeli.
  • Web tasarım çalışması kreatif ve şık oldması gerektiği kadar, hızlı yüklenmesi için de gerekli optimize çalışmasının yapılması önemlidir.

Yeni Ticaret Kanununa Uyumluluk

Yeni Türk Ticaret Kanunu Gereği şirketinize ait bir çok bilgi web sitenizde yer almalı ve bu bilgiler sürekli güncel olmalıdır.

Bu bilgileri kolayca internet sitenize taşıyabiliyor ya da değiştirebiliyor olmalısınız. Sitenize entegre hazırladığımız yönetim paneli ile bu işlemler için size çok kolay bir yönetim sağlamaktayız Böylece dilediğiniz verileri web sitenizde yayımlayabilir yahut dilediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz.

 

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonunun amacı, sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü artırmak ve bunun sonucunda kurmuş olduğunuzu siteye daha çok trafik çekmektir. Arama motorları ile ilgili bilmiş olduğumuz doğruların yanı sıra yanlış bildiğimiz ve doğru sandığımız pek çok bilgi vardır. Arama motoru optimizasyonunun başarısı, sadece hangi kelimenin kaçıncı sırada çıktığına bakarak değerlendirilemez. Elde etmiş olduğunuz sıralama bilgileri yalnızca bir göstergedir; sitenize giriş yapan internet kullanıcılarının sizi bulurken hangi kelimeleri tercih ettiklerinin yalnızca bir göstergesidir. Asıl dikkate alınması gereken; sitenize yönlenen toplam trafiktir. Arama motoru optimizasyonu, süreklilik arz eden bir işlemdir. Bunu gerçekleştirmek için sitenize düzenli periyodlarla veri girmeniz gerekir ki; bu verilerde arama motorlarında görünürlüğünüzü artırarak sizi üst sıralara taşıyacaktır. Yapılan arama optimizasyonu sayesinde başarı değerlendirmesi ve bu değerlendirmelere bağlı olarak rakiplerinize göre kendi başarı oranınız belirlenebilir. Arama motoru optimizasyonu, trafik ve rakip analizleri açısından en önemli unsurdur.

Arama motorları için hazırlanmış olan kelime listeleri ne kadar uğraş verilmiş olsa da sınırlıdır. Sitenize yüklemiş olduğunuz herhangi bir veri içerisinde yazıya dökmüş olduğunuz tüm kelimeler, yalnızca girdiğiniz içerik ile sınırlıdır. Ancak arama motoru optimizasyonu (SEO) sayesinde sitenize kullanılan arama motoruna göre pek çok trafik aktarılabilir. Ne amaçla kurulursa kurulsun bir site asla kullanmış olduğu kelimeler ve içeriği açısından bir numara olmaz. Site yöneticileri belirli bir başarıya ulaşmak için doğru beklentiler ile yola çıkmalıdırlar ki, bu doğru beklentiler daha sağlıklı sonuçların elde edilmesine yol açacaktır. Hedeflenen anahtar kelime sayısı ve anahtar kelimeler üzerinde yapılan çalışmalar arttıkça, diğer kelimeler üzerinde negatif bir etki ortaya çıkar. Bunun nedeni eklenen her bir yeni anahtar kelime il, aramam motorlarının basit bir tabirle seyreltme politikasına gitmesidir. Teknik olarak açıklayacak olursak, arama motorlarının sitelere atamış olduğu konu konsantrasyonu ve pagerank değerini seyreltmesi durumudur. Bu nedenle arama optimizasyonu yaparken gereksiz ve çok sayıda kelime üzerinde çalışmak yerine kısıtlı sayıda, daha etkili kelimeler üzerinde çalışmak siz ve siteniz açısından daha avantajlı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Pek çok kelime üzerinde çalışma yaparak tüm o kelimelerin birinci sıralara yerleşmesini beklemek nerede ise imkansıza yakın bir olaydır.

Arama optimizasyonu yaparken sürekli olarak proje değiştirmek gerekir. Değiştirilen her bir projenin ardından belirli bir süre beklenmesi ve yapılan bir proje sonucunda elde edilen başarının analizi yapılmalıdır.

 

-Domain Tescili, Hosting, Web Tasarımı

- HTML5, CSS3, PHP, .NET, JQuery Teknolojilerini Kullanarak Web Sitesi Geliştirme

- MSSQL, MySQL, FileMaker ile Web Sitesi Entegrasyonu

- Elektronik Ticaret Sitesi Geliştirme ve Banka Entegrasyonu (Sanal Pos)

- SEO (Search Engine Optimizing – Arama Motoru Optimizasyonu)

- Google AdWords ve Google Analytics İle Stratejik Internet İşi Geliştirme

- Kişisel Web Sitesi Tasarımı, Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

- Internet’ten Web Arayüzü Geliştirme

- Piksel Tabanlı ve Vektörel Tabanlı Grafik Tasarımı

- Logo Tasarımı