Zayıf Akım Sistemleri Hizmetlerimiz

Zayıf akım sistemleri ; inşa edilen yapıların (binaların) içerisinde bilgi akışını sağlayan, iletişimi ve güvenliği etkin hale getiren; kısaca binanın teknolojik ekipmanlarla yönetilmesini sağlayan sistemler bütünüdür. Bir bina ya da yapı, zayıf akım sistemleri ile donatılmadığı takdirde yalnızca beton bir yapı olarak kabul edilir.

Bu sistemler kablolama tesisatları telefon, zil, anten, güvenlik kamerası, hırsız ve yangın alarm sistemi gibi cihaz guruplarını çalıştırmak için kullanılan, düşük gerilime sahip kablo yapılarından meydana gelmektedir. Bu kablolar çoğunlukla bina içi hatlarda yapı inşa edilirken tesisata dahil edilirler.

Günümüzde endüstri 4.0 ve nesnelerin interneti (iot) temelli teknolojilerin yaygınlaşmasıyla birlikte haberleşme ve iletişim hatlarının önemi daha da artmıştır. Bu teknolojiler temelinde haberleşme üzerine kurulu oldukları için internet ağına bağlanan cihazların sayısı her geçen gün daha fazla artmaktadır. Hızla gelişen teknoloji ile birlikte zayıf akım sistemleri de günden güne daha kapsamlı ve karmaşık bir hale gelmektedir.

Zayıf akım sistemleri, genellikle güvenlik amaçlı düşünüldüğü için elektronik güvenlik sistemleri ile karıştırılmaktadır. Sanılanın aksine elektronik güvenlik sistemleri, zayıf akım sistemlerinin bir alt koludur. Aynı zamanda yüksek akıma dahil olan tesisat yapılandan da çok daha karmaşık ve devreye alınması sırasında da bilgi yoğun süreçleri daha fazla içermektedir. Dolayısıyla zayıf akım alanı karmaşık ve farklı uzmanlıklar isteyen bir alandır.

Bu sistemlerde kullanılan ürünler insanların ve yapıların ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Her sistemde uygulama planı ve ürün adetleri yapının ve faaliyet gösteren işletmenin amaçlarına göre farklılık göstermektedir. Örneğin; hastanelerde kullanılacak olan sistem tasarımları ve ürünler ile okullarda kullanılacak olan ya da AVM’lerde kullanılacak sistemler; teknik özellikleri, ürün yapıları, adetleri ve işçilik uygulamaları bakımından oldukça farklılık gösterecektir.

Kurulmuş olan sistemlerin uzun yıllar düzgün ve verimli bir şekilde çalışması için öncelikle kullanılacak ürünlerin kalite ve standartlarının yeterli olması gerekir. Uygulama sırasındaki işçiliğin özenli olması sistemleri etkin kullanmanızı teşvik edecektir. Cihazların düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerekli bakımlarının yapılması da uzun kullanım ömrü ile maliyet avantajını beraberinde getirecektir.

Bu alanda onlarca yıllık tecrübemiz bulunmakla birlikte temel olarak aşağıdaki kategorilerde hizmet vermekteyiz.

  • Kamera Güvenlik Sistemleri
  • Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri
  • Seslendirme ve Anons Sistemleri
  • Hırsız Alarm Sistemleri
  • Telefon ve Santral Sistemleri
  • Kartlı Geçiş ve PDKS Sistemleri
Neden Bizimle Çalışmalısınız?

Her sistem kendi içinde birçok farklı dala ayrılmakla birlikte başta iyi ve doğru planlama yapılmazsa orta ve uzun vadede oldukça ciddi problemlere yol açmakta ve kayde değer maliyetleri ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda alanında uzman kişiler ve firmalarla çalışılmadığı durumlarda da hem kurulum sırasında hem de bakım ve kontrol aşamalarında ciddi ekonomik kayıplara ve zaman kaybına yol açmaktadır. Bu da işletmelerin rekabet gücünü ciddi derecede düşürmektedir.

ABG Teknoloji olarak müşterilerimize ait işletmelerde ve kurumlarda komple sistem odası kurulumlarını yaparken zayıf akım sistemleri kurulumlarını da gerçekleştirmekteyiz. Network yönetimi ve sistem yönetimi altyapılarını inşa ederken aynı zamanda zayıf akım altyapılarını da bu sistemlere entegre etmekte ve işletmeler için komple çözümler de üretmekteyiz.

Komple çözümlerimizle işletmelere birçok firmadan hizmet almak yerine tek bir firmadan hizmet alarak hem zaman hem de maliyet avantajı kazandırmaktayız.

Alanında uzman personellerimiz ve yönetim tecrübemizle sizinle birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu alanda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ya da Kayseri Erciyes Teknopark yerleşkesinde bulunan şirket ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Teknolojiyi yaşamla buluşturuyoruz…

Bizden bir zayıf akım sistemi hizmeti aldıysanız ya da bizi tavsiye etmek isterseniz aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Eğer bir zayıf akım sistemi hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız bu iletişim formu üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz!

7 + 1 = ?