Yazılar

programlama-öğrenmeye-adım-atma-klavuzu

ABG Teknoloji olarak programlama dünyasına adım atmayı ve öğrenmeyi düşünenler için bir derleme hazırladık. Gerçekten programlamayı öğrenmek istiyorsanız bir ustaya ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız. Kendinize güveniyorsanız ve çırak olmayı düşünüyorsanız, kim bilir belki de sizin ustanız Teknopark 40 numaralı ofiste sizi seçmeyi bekliyor olabilir…

paypal-bitcoin

Paypal 1998 yılında elektronik bir cüzdan olarak geliştirilen, online/elektronik alışverişlerde para göndermenin ve almanın en kolay ve hızlı yollarından biridir. Uzunca bir süre sorunsuz şekilde Türkiye’de de kullanılan PayPal, Haziran 2016 yılında Türkiye’deki faaliyetlerini durduğunu bildirmiştir. Şirket böyle bir kararı, BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetle Kurumu) tarafından lisans talebinin reddedilmesi üzerine almış gibi görünüyor.

İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki kanun 5651 sayılı kanundur. Kanunda toplu kullanım sağlayıcılar ağ güvenlik ve loglama (kayıt tutma) sistemi kullanmaya mecbur kılınmıştır. Oteller, okullar, hastaneler, spor merkezleri, kafe ve barlar, restoranlar gibi kamuya açık alanlar toplu kullanım sağlayıcı olarak nitelendirilir.